2. Pooliturnaus Ravilinnassa
A-tytötJulkaistu: 18.11.2023 16.20

2. Pooliturnaus RavilinnassaTänään joukkueemme pelasi kauden toisen pooliturnauksen kotihallissa Ravilinnassa. Pelaaminen tänään oli hyvällä tasolla. Vastassa oli kovia joukkueita: OrPo, Ploki sekä Viesti. Ensimmäinen peli OrPoa vastaan oli tiukkaa taistelua. Kolmen erän peli kääntyi kuitenkin meille lukemin 15-9. Toinen peli Pihtiputaan Plokia päättyi meidän voittoon 2-0. Viimeinen peli Salon Viestiä vastaan meni vieraalle lukemin 2-1. Pelissä näkyi väsymys, joka koitui kohtaloksemme.

Tuloksena siis tänään kaksi voittoa ja yksi häviö. Seuraava turnaus tullaan pelaamaan samassa poolissa (D), uusien vastustajien kera.

Tänään joukkueemme MVP:ksi taisteli passarimme Aada, joka näytti monipuolista osaamistaan kentällä.


Joukkueessa pelasivat: Aada Romppainen, Silmu Cihangir, Hilla Martikainen ”A”, Saara Huppunen, Sabina Forsström, Krista Kantola, Peppimari Nurmi, Matilda Linnala, Ansa Liikkanen ”A”, Viivi Ojala, Kerttu Niemi, Oona Jalkanen, Peppi Peltola, Enni Sauvala ja Jenna Tuomainen ”C”