Yleiset asiat: kausalanyritys@kausalanyritys.fi
Jäsenasiat: info@kausalanyritys.fi

KAUSALAN YRITYKSEN JOHTOKUNTA JA JAOSTOT VUONNA 2020


JOHTOKUNTA

puheenjohtaja Anu Purho, puh. 040-750 2049, E-mail: anu.purho1@gmail.com
sihteeri Hannu Backman, puh. 040-581 1670, E-mail: hannu.backman@pp.inet.fi
rahastonhoitajana Kaisa Loikala puh. 040-724 2453, E-mail: kaisa.loikala@pp1.inet.fi
varapuheenjohtaja Matti Simola puh. 040-826 2545
jäsen Juha Ikonen puh. 050-574 4485
jäsen Jouko Laiho puh. 050-5278721
jäsen Riikka Ahonen puh. 040-7410123
jäsen Arto Mikkola puh. 0500-518 950
jäsen Pia Karjalainen puh. 0400-726206

LENTOPALLOJAOSTO

puheenjohtaja Riikka Ahonen, puh. 040-7410123, E-mail; riikka.ahonen98@gmail.com
sihteeri/nuorisovastaava Katja Backman, puh. 040-5816033, E-mail; katja.backman@gmail.com
varapuheenjohtaja Leena Ikonen, 050-5707849
jäsen Pirjo Backman puh. 040-703 5638
jäsen Jouko Laiho puh. 050-527 8721
jäsen Jenna Puukka puh. 044-5020802
jäsen Sofia Peltola puh. 050-911 4204
jäsen Heli Peltola puh. 040-8336273
jäsen Salla Ojala puh. 040-7216332
jäsen Katja Turunen puh. 040-7303776
jäsen Viveca Hyypiä puh. 040-7323186

HIIHTOJAOSTO

puheenjohtaja Erkki Hyttinen puh. 050-520 4613
sihteeri Minna-Liisa Kärkelä puh. 045-672 3110
jäsen Pekka Ahokas puh. 044-278 7261
jäsen Jukka Eloranta puh. 040-720 7822

YLEISURHEILUJAOSTO

puheenjohtaja Anu Purho puh. 040-750 2049 E-mail: anu.purho1@gmail.com
sihteeri Kati Backman puh. 040-5813725 E-mail; kati.backman@pp.inet.fi
jäsen Nea Ristola puh. 044-277 7729
jäsen Taru Rosenqvist puh. 0400-606399

NAISJAOSTO

puheenjohtaja Pirjo Backman puh. 040-703 5638
sihteeri Kaisa Loikala puh. 040-724 2453
jäsen Anne Ojapalo puh. 040-708 8455
jäsen Anne Linden puh. 040-543 1913
jäsen Teija Orbinski puh. 040-571 8757
jäsen Kirsi Backman puh. 040-575617
jäsen Jaana Hoikkala puh. 

VETERAANIRYHMÄ

kokoonkutsuja Hannu Backman puh. 040-581 1670 E-mail; hannu.backman@pp.inet.fi
jäsen Juhani Ahtiainen
jäsen Kalevi Asikainen
jäsen Pekka Heino
jäsen Risto Lahti
jäsen Rauno Pöyry
jäsen Terho Simonen
jäsen Ari Seppälä
jäsen Veijo Kolu
jäsen Erkki Haapalahti
jäsen Jukka Eloranta
jäsen Seppo Arola
jäsen Erkki Hyttinen
jäsen Juha Ojapalo
jäsen Jukka Ristola
jäsen Olli Saari

HIIHTOMAJATOIMIKUNTA

jäsen Jukka Eloranta
jäsen Erkki Hyttinen
jäsen Jussi Laakso
rahastonhoitaja Kaisa Loikala

TOIMINNANTARKASTAJAT

Merja Seppälä ja Päivi Rämä
varalla Anne Linden ja Leena Linden

KUNNIAPUHEENJOHTAJAT

7.2.2016

I Sulo Seppälä
II Leevi Lehtinen

18.11.2017

III Veijo Kolu
IV Erkki Hyttinen